6. ROČNÍK FESTIVALU 

je za námi 

7. ročník festivalu bude v termínu 8. - 11.8. 2024

6. ROČNÍK LETNÍHO FESTIVALU JEDEN TANEC
10.- 13. srpna 2023

Místo konání: Centrum ŽIVÁ VODA u Trutnova

Šestý ročník festivalu svobodného a vědomého tance je tu!

Srdečně Vás zveme na místo tance, obklopené hlubokými lesy a bystrou vodou. 

Festival je pobytový a začíná čtvrtečním večerem. Je však možnost přidat se i v pátek večer.


Můžete se těšit na lektory z předchozích ročníků i nové tváře hostů přinášejících prohloubení prožitků z tance a poskytujících příležitosti tančit na živou hudbu.

S velkou radostí v srdci oznamujeme, že letos se k nám přidá zahraniční host Saryo van Lakerveld. Jeho bohaté znalosti hudby a bohaté životní zkušenosti zaručují, že lekce, které vyučuje, jsou hlubokými cestami tělem, myslí a podvědomím. Vyzývá a svádí svobodného ducha, kterého v sobě každý člověk nese, aby zaujal své místo na tanečním parketu.

K propojení v jeden kmen nás povede Davído Cháb s bubnem powwow a šamanskými bubny. Obohacení prožitků a integraci přinese koncert s živou hudbou k tanci i zvukové lázně.

PROGRAM

SARYO VAN LAKERVELD

Saryo žije v Holandsku. Je akreditovaný lektor 5 rytmů a Open Floor a učí tento druh tance už více než 20 let.

Saryo jezdil v letech 2003 - 2010 do Čech několikrát za rok a učil 5 rytmů během víkendových pobytových dílen. Zasloužil se tak významným způsobem o založení taneční komunity 5 rytmů v ČR. Mnohé okamžiky jeho dílen jsou pro tanečníky nezapomenutelné. Jeho umění provázet tanečníky na jejich objevných cestách vnitřními krajinami vychází z jeho neochvějné důvěry v sílu a tvořivost přítomného okamžiku, z jeho citlivosti a otevřenosti a schopnosti nadhledu a smyslu pro humor. Jeho výběr hudby je originální, pestrý a široký.

Nezáleží na tom, zda jste mladí, staří, zvyklí na pohyb nebo se vůbec nehýbete. Saryo vás srdečně zve k tanci, abyste se propojili s přítomným okamžikem, zažili pocit svobody a vyjádřili, co cítí vaše srdce.

Saryo vede své dílny laskavě, jemně a s hlubokou úctou k jednotlivci.

Zároveň však zve lidi k tomu, aby se odvážili a učinili další krok na své cestě tancem.

David Cháb

Čeká nás společné bubnování, kterým nás provede Davído. Za 12 let vedl přes 900 bubnovacích workshopů s více než 25 000 účastníky. Bubnuje s dětmi od 3 let, firemními teamy, svatebčany, návštěvníky festivalů a oslav, téměř staletými staroušky v domovech seniorů, lidmi stiženými fyzickými i mentálními potížemi, dokonce i s neslyšícími. Ti všichni dokáží na buben od srdce hrát." Hraní na buben je velmi intuitivní. Zvládne to každý.

www.zpevticha.cz 


Laďka Rosíková

S vědomým tancem jsem se potkala někdy v roce 2008. Od té doby se tanec stal mojí cestou. Chápu tanec jako cestu k uvolnění těla i mysli. Cestu k přítomnému okamžiku, k pocitu radosti a lehkosti bytí. Způsob, jak se spojit s mým zdrojem, mým autentickým já, srdcem nebo intuicí, ale i jak se propojit s ostatními. Je to prostředek k objevování sebe sama a k osvobození se od vlastních limitů.

FB/ Web

Veronika Živa lektorka Movement Medicine

Absolvovala jsem 5 letý intenzivní výcvik Movement Medicine v Anglii u Susannah a Yaacova Darling Khan. Již 10 let provázím taneční akce a večery jako Dj a od roku 2018 provázím jako lektorka Movement Medicine.

www.dansea.cz   

Raduca Vojáčková lektorka Open Floor

Akreditovaná lektorka Open Floor a 5 rytmů provází svobodným vědomým tancem už více než dvě desítky let. Sama zažila "zázrak" tance na vlastní kůži, a tak pohyb, který sjednocuje tělo a propojuje ho s okolním světem, touží zprostředkovat ostatním. Tanec má nekonečně podob a každý si v něm může najít v dané chvíli to "své": třeba "jen" uvolnění, zklidnění nebo radost a osvěžení a taky nečekaný vhled či transcendentní zážitek.

www.raduca.cz   

Veronika Kociňáková 

Vždycky jsem ráda tančila, aniž bych musela následovat konkrétní osobu, konkrétní kroky. Tančila jsem pro pocit lehkosti, štěstí, svobody. Dnes tančím pro opravdovost. Miluju ten proces duševní hygieny pohybem, kdy v tanci máme možnost dostat se hlouběji do své pravé podstaty, do svého srdce, uvolnit potlačené emoce, najít spojení se zemí i s tím, co nás přesahuje, dostat se do harmonie.

FB/ Web


Olga A. Cháb Makovecká, - lektorka Open Floor

Můj život nejvíc ovlivnily rodinné konstelace, či-kung a práce s dechem a svobodný tanec a těmto disciplínám se věnuji řadu let. Všichni mí učitelé a jejich metody mě vedou ke vnímání vlastní esence života a Zdroje, jehož jsme všichni součástí a osvobození od nezdravým životních postojů. Mou cestu tance podpořil akreditovaný výcvik mezinárodní školy Open Floor international.

www.svobodnytanec.cz                                         


KONCERT PRO TANEC: Cyril Kubiš, Michal Turek, Viktor Vlk

Cyril Kubiš - housle

www.hudebnihry.cz 

Houslista, pedagog svobodné školy, dirigent, tvůrce odborné literatury a propagátor nových způsobů učení hudby a její interpretace. Jako průvodce hudebníkovou duší předává poznání dál na hudebních školách, kurzech a festivalech. Přednáší o trémě, improvizaci, správném cvičení a také o tom, jak se postavit k poslání hudebníka v dnešní době.


Michal Turek - violoncello a kytara

https://bandzone.cz/michalturek 

Michal je vnímavý a temperamentní hudebník, multiinstrumentalista, který zpívá, hraje na kytaru, violoncello, bicí nástroje, flétnu Syotanku a didgeridoo. Miluje improvizaci v kolektivu hudebníků anebo hraje sám s looperem, rád i beatboxuje. Studoval klasickou hudbu na konzervatoři, ale postupně do své tvorby zapojil všechny jiné žánry, které ze světa hudby známe. Často a rád hraje pro tanečníky, kdy v přítomném okamžiku vzniká souhra a vzájemnost, společné dílo na míru pro všechny, kdo jsou otevření mimořádnému zážitku.


Viktor Vlk - perkuse 

https://viktorvlk.bandcamp.com/ 


Hraje improvizovanou i formovanou živelnou hudbu, 

převážně na rytmické nástroje a kytaru.


PROGRAM

Časový harmonogram lekcí upřesníme. Změna programu vyhrazena.

čtvrtek 10.8.

večer: host David Cháb - propojovací kruh & šamanské bubny

pátek 11.8.
dopoledne: Oli Cháb Makovecká - Tělo a dech
odpoledne: Veronika Theofía Kociňáková - Rozdýchej svůj strach
večer: hosté Cyril Kubiš, Michal Turek, Viktor Vlk - koncert pro tanec s kakaem


sobota 12.8.
dopoledne: host Saryo van Lakerveld - Prázdnota v pohybu
odpoledne: host Saryo van Lakerveld - Prázdnota v pohybu
večer: Laďka Rosíková - Dech a přítomnost bytí


neděle 13.8.
dopoledne: Veronika Živa - Dech života ve tvých dlaních
odpoledne: Raduca Vojáčková - Dech a duch - jak blízko jsou?!

Každé ráno Raduca nabídne k probuzení smyslů a všímavosti:

Být ránem - rozjímání mezi kapkami rosyPŘÍVĚTIVÉ MÍSTO POBYTU

Taneční prostor je propojen s okolní přírodou velkými okny. Každé ráno se můžete jít koupat pod proud studené vody ze starého náhonu. Centrum Živá voda najdete uprostřed lesů, obklopeno velkou zahradou.
Ubytovat se můžete na pokojích nebo na žíněnkách v meditárně či ve vlastním stanu.
centrum Živá voda, Kohoutov 143, Kohoutov

mapa / fb


BOŽSKÁ MANA

Možná je to trochu nezvyklé lákat na taneční festival gurmánskými zážitky. Ovšem Jakub Cígner a jeho Čandra Vegan Catering beze sporu patří k těm nejlepším z nejlepších kuchařů vegetariánských a veganských jídel. Jeho výtvory lahodí oku a prospívají tělu.

fb

PŘIHLÁŠENÍ

Pro plný prožitek festivalu i místa doporučujeme účast již od čtvrtečního večera.
Je však možné se k nám připojit i v pátek.
Cena programu od čtvrtečního večera do nedělního odpoledne, s 9 tanečními setkáními:

4.500,- Kč při platbě do 30.6.2023 / pozdější platba 5.300,- Kč
Cena programu od pátečního večera do nedělního odpoledne, s 6 tanečními setkáními:

3.700,- Kč při platbě do 30.6.2023 / pozdější platba 4.400,-Kč


Cena ubytování

460 Kč /den na pokoji + 60 Kč jednorázově za povlečení

320 Kč /den ve vlastním spacáku v malém sále

320 Kč /den ve vlastním stanu


Cena stravy

Vegetariánská plná penze 480 Kč/den


STORNO PODMÍNKY:

Zruší-li účastník smlouvu déle než 30 dnů před zahájením festivalu, bude mu účtován storno poplatek ve výši 200 Kč a platba bude vrácena. Zruší-li účastník smlouvu v termínu kratším než 30 dnů, platba ani její část nebude vrácena, nenajde-li za sebe náhradníka. V tomto případě obdrží účastník platbu zpět, poté co bude požadovaná částka uhrazena náhradníkem.


Vytvořte si webové stránky zdarma!